„EtnoKlipsai“ pirmą kartą kvies moksleivius kurti muzikinius klipus autentiškoms liaudies dainoms

„EtnoKlipsai“ – tai unikalus konkursas, skatinantis moksleivius pažinti etninę tradiciją, o taip pat ją aktualizuoti, pritaikyti šiuolaikiniams poreikiams ir meniškai įprasminti. Konkurso metu moksleiviams bus pateikti archyviniai lietuvių dainuojamojo folkloro įrašai, kuriuose užfiksuota jau išnykusi tradicija, išskirtinė savo skambesiu, tarminėmis ypatybėmis, muzikinėmis savybėmis.

Konkursą organizuoja etnomuzikologės Vera Venckūnaitė-Čepulienė ir Goda Kovalenkienė: „Kūrybiškumui nėra ribų, o sudėtingos aplinkybės paskatina originalius sprendimus. Kai 2020 m. pavasarį buvo įvestas karantinas, kartu su mokiniais radome būdą išreikšti savo kūrybiškumą: filmavome „karantininius“ vaizdo klipus savo mylimoms dainoms. Taip kilo mintis prikelti liaudies dainas, gulinčias tautosakos archyvuose ir pakviesti jaunus šiuolaikinius žmones interpretuoti šias dainas suteikiant joms vaizdus. Autentiškais garso įrašais kartu su jų vizualizacijomis pasidalinus populiariausiuose sklaidos kanaluose, tradicinė lietuvių muzika būtų pasiekiama Lietuvos ir užsienio šalių auditorijoms: mokytojams, mokiniams, įvairioms televizijos ar radijo laidoms. Manome, kad moksleiviai mielai prisidėtų prie šios idėjos.“ Konkurso organizatorės taip pat rengia ir lietuvių dainuojamojo folkloro atlikėjų festivalį-konkursą „Grįžulai“, kuris vasario mėnesį vyks jau trečiąjį kartą ir kiekvienais metais sulaukia didelio folklorininkų iš visos Lietuvos susidomėjimo.

Konkurse „EtnoKlipsai“ kviečiami dalyvauti Vilniaus miesto 5-12 klasių moksleiviai. Iš pateikto muzikinių kūrinių sąrašo moksleiviai (individualiai ar grupėse iki 5 asmenų) pasirenka vieną dainą, kuriai sukuria vaizdo klipą, naudodamiesi pasirinktomis priemonėmis ir konkurso nuostatuose numatytomis rekomendacijomis. 

Konkurso dalyvių darbus vertins kompetentinga kino ir etninės muzikos specialistų komisija. Taip pat internetinėje erdvėje klipus vertins ir publika. Konkurso nugalėtojų apdovanojimai numatomi kovo 5 d. „Skalvijos kino teatre“. Nugalėtojų laukia piniginiai prizai ir simbolinės dovanos. Konkurso dalyvių kūrybiniai rezultatai bus paskelbti Youtube internetinėje svetainėje.

Vaizdo klipų organizatorės laukia el. paštu etnoklipsai@gmail.com iki 2021 m. vasario 7 d.  Rekomenduojama organizuoti savarankiškus atrankos etapus klasėse, būreliuose  ar mokykloje, stengiantis panaudoti kuo įvairesnius įrašus, vėliau siūlyti mokiniams patiems rinkti nugalėtojus, dalyvausiančius konkurse.

 

Konkursą remia Vilniaus miesto savivaldybė. 

Konkurso draugai: Lietuvos etninės kultūros ugdytojų sąjunga, kino centras „Skalvija“, asociacija „SUOKA – etno ženklai“.

Registracijos anketa, konkurso nuostatai ir kita naudinga informacija – internetiniame puslapyje https://etnoerdves.lt/