Festivalis-konkursas „Grįžulai“ 2020 persikelia į internetinę erdvę!

Rūtos Stonkienės nuotraukoje – Neringa Mockevičiūtė

Lietuvių dainuojamojo folkloro atlikėjų festivalis-konkursas „Grįžulai“ – tai jau trečią kartą vykstantis konkursas, siekiantis atkreipti dalyvių ir visuomenės dėmesį į tradicinį dainavimą. Šis unikalus renginys orientuojasi į kompleksinį dainavimo manieros, melodijos, tarmės ir emocijos sintezės reiškinį, išlaikant maksimalų atlikimo autentiškumą. Festivalio-konkurso programa unikali tuo, kad  čia turi galimybę pasirodyti įvairių amžiaus grupių dalyviai – ir moksleiviai, ir suaugusieji iš visos Lietuvos. Taip stengiamės atkurti tradicijos tąsą ir ryšį tarp įvairių kartų atstovų.

Renginys šiais metais vyks kiek kitaip – dalyviai kviečiami atsiųsti organizatoriams savo vaizdo ir garso įrašus, o koncerto apdovanojimų ceremoniją ir koncertą galima bus stebėti gyvos transliacijos metu.

 „Grįžulų“ dalyviai atlieka po dvi to paties regiono dainas, kurių vieną pasirenka patys, o kitą – iš privalomų dainų sąrašo. Dalyvių atlikimą

Rūtos Stonkienės nuotraukoje – folkloro ansamblis “Gija”

vertina iš dainuojamojo folkloro specialistų sudaryta komisija, o geriausieji atlikėjai apdovanojami piniginiais prizais bei gauna galimybę savo dainas įrašyti profesionalioje studijoje.

 

Dalyvių registracija iki 2021 m. sausio 17 d.

Įrašus galima siųsti iki vasario 1 d. el.paštu grizulai@gmail.com

Nuotolinė apdovanojimų ceremonija vyks vasario 15 d.

Registracijos forma, nuostatai, privalomos dainos ir kita naudinga informacija – internetinėje svetainėje https://etnoerdves.lt/